MUSİAD SİVAS BAŞKANI

1962 ylında, Sivas’ın Kangal ilçesinde dünyaya gelen Salim Eminoğlu, ilk orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamlamıştır.  

 

Eğitim hayatında spora merak salan Eminoğlu, spor akademisinde yüksek öğrenimine devam etmiştir.

 

1983 yılında Milli Sporcu unvanını almaya hak kazanmıştır.

1985 yılında profesyonel iş hayatına başlayan Eminoğlu, Salim Hırdavat firmasının kurucularındandır. 

 

1986 1990 yılları arasında Gaziantep’te canlı hayvan ihracatı yapmış ve Körfez krizi nedeniyle ihracata ara vermiştir.

1990 2008 yılları arasında bir Kamu Kurumunda yönetici olarak çalışmış, 2009 yılında ticarete ağırlık vererek, Salim Hırdavat firmasının gelişmesi anlamında ciddi çalışmalar ortaya koymuştur. 

Müsiad Sivas Başkanı Salim Eminoğlu.png

Salim EMİNOĞLU

Türkiye'nin birçok şehrinde fuarlara, iş toplantılarına ve panellere katılmış ve dünyanın birçok bölgesinde (İspanya, İtalya, Almanya, Danimarka, Fas, Dubai, Beyaz Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Uzakdoğu) sektörel iş seyahatlerine ve iş toplantılarına katılarak yenilikçi ruhuyla ticaretinde başarılı bir yol kat etmiştir.

 

Özellikle gençlik ve ticaret hayatı boyunca toplumsal konulara olan duyarlılığı sebebiyle Sivil Toplum Kuruluşlarında çeşitli görevler alan Eminoğlu, 2015 2017 yılları arasında İşletme Yönetimi anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

 

2010 yılında, Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) derneğine üye olan Eminoğlu, MÜSİAD'da sektör kurullar başkanlığı, teşkilat başkanlığı ve başkan vekilliği görevlerinde bulundu. 2018 itibariyle SİVAS MÜSİAD şube başkanı oldu ve halen Başkanlık görevine devam etmektedir.

 

Ayrıca Sivas Kent Konseyi Başkan vekilliği, Cumhuriyet Üniversitesi İstişare Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 

 

Hırdavat, inşaat malzemeleri, orman ürünleri, ankastre, beyaz eşya ve inşaat sektöründe faaliyetlerine devam eden Eminoğlu, evli ve iki çocuk sahibidir.

Salim Eminoğlu

Resmi Facebook Hesabı  |  Resmi Twitter Hesabı